جدیدترین اخبار

خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

ما در این مطلب در مورد خرید ملک در ترکیه صحبت کردیم. از آنجایی که با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت این کشور را به دست ﺁورد مهاجران زیادی خواهان خرید ملک خصوصا ملک مسکونی در این کشور هستند. اولین اقدام برای خرید ملک مسکونی در ترکیه آشنایی با انواع آپارتمان در ترکیه است. برای ﺁشنایی بیشتر با این مطلب با ما همراه باشید.

هدف از نگارش این محتوا ﺁشنایی شما با شرایط خرید ملک در ترکیه است. لذا در این مطلب درباره نحوه خرید ملک در ترکیه خصوصا انواع آپارتمان صحبت می کنیم. حال اگر تمایل دارید که اطلاعات خود را در زمینه افزایش دهید می توانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

خرید ملک

در واقع از آنجایی که امروزه سیاست دولت ترکیه برای مهاجران به گونه ای است که مهاجران با خرید ملک در ترکیه می توانند اقامت این کشور را به دست آورند سبب شد که خرید ملک و مغازه از سوی افراد و تبعه های کشورهای دیگر در ترکیه افزایش یابد. این مساله سبب شد که بسیاری از که خواهان مهاجرت و اقامت در این کشور هستند اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایند ولی به دلیل عدم آگاهی در روش و مراحل خرید ملک و همچنین تسلط نداشتن به زبان سبب می شود که هم وقت خود را تلف کنند و هم از نظر مالی ضرر کنند. حال اگر شما نیز خواهان خرید ملک در ترکیه هستید و می خواهید که در این پروسه ضرر مالی نداشته باشید و وقت خود را هم تلف نکنید می توانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

ﺁشنایی با شرایط خرید ملک در ترکیه

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم ترکیه از جمله کشورهایی است که به دلیل داشتن سیاست باز در مورد مهاجران می توان با خرید ملک در ترکیه اقامت این کشور را اخذ کرد. ولی اگر شما قصد خرید ملک در این کشور را دارید باید توجه داشته باشید که حتما باید اطلاعات لازم در خصوص قوانین تصویب شده از مجلس این کشور در مورد خرید ملک و اطلاعات و شرایط خرید ملک در این کشور را کسب کنید.

خرید ملک

لذا در اولین اقدام باید ابتدا اطلاعات خود در خصوص انواع ملک مسکونی در کشور ترکیه افزایش دهید. ملک های مسکونی که برای خرید و فروش در این کشور وجود دارد برج، ویلا و رزیدانس و سیته های بسیار لوکس است. با توجه به گستردگی ملک های مسکونی در کشور ترکیه باید بدانید که آپارتمان در ترکیه دارای انواع مختلفی است. از انواع ﺁپارتمان در ترکیه می توان به نرمال آپارتمان ( آپارتمان معمولی)، سیته (مجتمع ، شهرک)، رزیدانس و ویلا اشاره کرد.

حال شاید این سوال پیش بیاید که چرا باید انواع ﺁپارتمان در ترکیه را بشناسید. چرا که شما برای این کار هم وقت و هم هزینه خود را صرف می کنید لذا باید بدانید که از خانه مورد نظر خود چه انتظاراتی دارید. از این رو بهتر است که ابتدا با انواع ﺁپارتمان در ترکیه ﺁشنا شوید.

نرمال آپارتمان

نرمال آپارتمان چیست؟

نرمال آپارتمان همان ﺁپارتمان های معمولی هستند که دارای سه یا چهار و یا نهایتا پنج طبقه هستند. اگر تمایل به خرید این نوع ملک در ترکیه دارید باید بدانید که این نوع ﺁپارتمان ها فاقد هر نوع امکانات رفاهی مثل استخر و پارک و نگهبانی و فضای سبز و باشگاه و … هستند. همچنین نرمال آپارتمان ها سیستم تهویه مرکزی و پکیج هم ندارند. این نوع ﺁپارتمان ها را هم به صورت نوساز و هم قدیمی می توانید در این کشور خریداری کنید. همچنین باید دانید که این نوع آپارتمان ها شارژ ماهیانه ساختمان ( آیدات ) کمی دارند.

سیته ( مجتمع ، شهرک ) چیست؟

اگر در زمان خرید ملک در ترکیه با واژه سیته برخورد کردید باید بدانید که سیته مجموعه ای از ملک ها شامل مجموعه نرمال آپارتمان ها یا مجموعه برج ها یا مجموعه ویلاها و یا مجموعه ی ترکیبی از انواع آپارتمان ها است. از ویژگی این نوع ملک ها در ترکیه این است که دارای فضای تحت کنترل و غیر قابل عبور برای غریبه ها و افراد غیر ساکن در مجموعه دارند همچنین این نوع ملک ها از فضای سبز و امکانات رفاهی دیگر نیز برخوردار هستند.

خرید ملک

لازم به ذکر است که در زمان خرید سیته ها توجه داشته باشید که نوع مصالح به کار رفته در سیته ها و همچنین نوع امکانات رفاهی بستگی به قدرت سازنده دارد. لذا بهتر است قبل از خرید حتما تحقیقات لازم را انجام دهید.

همچنین در سیته ها سیستم پکیج به صورت مجزا و در هر واحد وجود دارد. حتی امکان دارد در برخی از سیته ها هم سیستم گرمایشی پکیج مرکزی هم وجود داشته باشد. البته سیستم سرمایشی این ملک ها اسپیلت است که خرید ﺁن بر عهده خریدار یا مستاجر است. عمر مفید این ملک ها بیست ساله است و شارژ ماهانه ( آیدات ) این ملک ها هم بسته به چند خوابه بودن ملک دارد.

انواع ﺁپارتمان در ترکیه

رزیدانس چیست؟

رزیدانس ها هم تک برج هایی هستند که ساخت و ساز ﺁن ها چند سالی است که در ترکیه رایج شده است. از این رو در این ملک ها از مصالح جدیدتر و مرغوب تر نسبت به سایر ملک ها استفاده می شود. این نوع ملک ها دارای از نگهبانی و امکانات رفاهی برخوردار هستند ولی فضای سبز و محوطه ندارند. داشتن سیستم آنتن و تهویه مرکزی از دیگر ویژگی های این ملک ها است. لازم به ذکر است بدانید که شارژ ماهیانه رزیدانس ها بیشتر از سیته ها است.

خرید ملک در ترکیه چگونه است؟
اشتراک گذاری مطلب ...

فهرست مطالب

پست های مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه تماس بگیرید و یا برای ما مشخصات خود را ارسال کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
کارشناس مربوطه با شما تماس خواهد گرفت