جدیدترین اخبار

قوانین خرید ملک در ترکیه در سال ۲۰۲۰

خرید ملک در ترکیه در سال ۲۰۲۰ تغییراتی نسبت به سالهای قبل داشته است. با اینحال دولت ترکیه تسهیلات ویژه برای خریداران در نظر می گیرد. اخذ اقامت ترکیه، مجوز تحصیل و کار در ترکیه و امکان اخذ شهروندی در صورت تمدید پنج ساله مجوز برخی از مزیت های خرید املاک در ترکیه است.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه در سالهای اخیر رشد زیادی داشته است. دولت ترکیه تسهیلات جدیدی برای افرادی که اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند در نظر گرفته است. برای خرید ملک در کشور ترکیه باید از قوانین و مقررات موجود اطلاع داشته باشید. توصیه ما این است که قبل از هر گونه خرید ملک نسبت به مشورت با وکیل حقوقی اقدام نمائید شرکت ترکیه گرین لایف ( زندگی سبز ) یک شرکت حقوقی می باشد و با داشتن بهترین وکلا و کارشناسان ملکی شما رو در راستای خرید ملک در ترکیه صفر تا صد همراهی خواهد کرد. در ادامه مقاله به تشریح قوانین و مقررات برای خرید ملک در ترکیه خواهیم پرداخت. این مطلب به بیان قوانین سال ۲۰۲۰ ترکیه برای خرید ملک و اخذ اقامت می پردازد.

خرید ملک در کشور ترکیه

خرید ملک در ترکیه و اقتصاد کشور ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای با اقتصاد پویا و رو به رشد در خاورمیانه است. ترکیه با توجه به فرهنگ و تاریخ غنی خود و طبیعت منحصر بفرد، یکی از مقاصد سرمایه گذاری برای اتباع خارجی محسوب می شود. البته محدودیتهایی برای خرید ملک در ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال خرید ملک در مناطق روستایی و اطراف آن ممنوع است اما این موضوع موجب سردرگمی یا نارضایتی خریداران نخواهد شد. اغلب افراد تمایل به خرید ملک در آپارتمان های لوکس و ویلاهای مدرن دارند. با خرید و یا اجاره ملک می توان مجوز اقامت در ترکیه را بدست آورد ولی قوانین تغییرات اندکی داشته اند که در ادامه آن بررسی می کنیم.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت

خرید ملک در ترکیه در سال ۲۰۲۰ برای اتباع خارجی وارد پنجمین سال خود شده است. با خرید خانه و یا املاک با ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا، افراد می توانند مجوز اقامت برای خود و خانواده در ترکیه را بدست آورند. با خرید ملک علاوه بر سرمایه گذاری ایمن در کشوری امن، آینده ای روشن برای خانواده خود رقم می زنید. علاوه بر این سرمایه گذاران خارجی با خرید املاک به ارزش حداقل ۶۵۰.۰۰۰ لیر ترکیه می توانند برای خود و خانواده مجوز اقامت ترکیه برای مدت سه سال را اخذ کنند. با تمدید پنج ساله مجوز اقامت می توان تابعیت ترکیه را بدست آورد. لازم بذکر است که در طول مدت پنج سال، شما تنها مجاز هستید که برای مدت حداکثر یکسال در خارج از کشور ترکیه اقامت داشته باشید. در غیر اینصورت این قانون شامل شما نخواهد شد. فرزندان اتباع خارجی در طول مدت اقامت می توانند در ترکیه تحصیل کنند. از طرفی با خرید ملک در ترکیه امکان یافتن شغل در شرکتهای رسمی و معتبر، برای اتباع خارجی که دارای مجوز اقامت در ترکیه هستند آسانتر است.

آیا با اجاره ملک در ترکیه می توان اقامت ترکیه را بدست آورد؟

اتباع خارجی که اقدام به اجاره ملک در ترکیه می نمایند دارای شرایطی متفاوت از خرید ملک در ترکیه هستند. این افراد با اجاره ملک می توانند مجوز اقامت یکساله توریستی اخذ کنند. اقامت توریستی به این معنی است که فرد اجازه کار و یا تحصیل در ترکیه را ندارد. برای یافتن شغل و یا تحصیل در ترکیه متقاضی باید ویزای توریستی بلند مدت خود را تبدیل به ویزای تحصیلی و یا کاری نماید. در گذشته متقاضی می توانست با تمدید مجوز اقامت یکساله خود تا پنج سال در ترکیه اقامت داشته باشد. در قانون جدید سال ۲۰۲۰ برای خرید ملک در ترکیه افرادی که با اجاره ملک در ترکیه درخواست مجوز اقامت داشته باشند تنها می توانند برای مدت یکسال مجوز اقامت توریستی دریافت کنند.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

نگاهی به خرید ملک در ترکیه در سالهای اخیر

خرید ملک در ترکیه در سالهای اخیر با رشد زیادی مواجه شده است. به عنوان مثال در اکتبر ۲۰۱۸ نسبت به اکتبر ۲۰۱۷ خرید خانه و ملک از رشد ۱۳۴.۴٪ برخوردار بوده است، بطوریکه خرید خانه و ملک در اکتبر ۲۰۱۸ به ۶۲۷۶ واحد رسید. افزایش خرید ملک و خانه در ترکیه در این مدت تنها متعلق به سرمایه گذاران خارجی نبوده است بلکه ۱۹.۲٪ از رشد خرید متعلق به شهروندان ترکیه بوده است. آمار خرید ملک و خانه در ترکیه در شهرهای مختلف متفاوت است. بیشترین استقبال از خرید خانه و املاک متعلق به شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، بورسا و یالوا است. ذکر این نکته قابل توجه است که بیش از نیمی از املاک خریداری شده در ترکیه نوساز بوده اند. بنابراین متقاضیان خرید ملک در ترکیه نسبت به خرید آپارتمان و ویلاهای نوساز توجه بیشتری نشان داده اند.
خرید ملک در ترکیه سودآور است لذا دولت تسهیلات ویژه ای برای خریداران خارجی در نظر گرفته است. اخذ اقامت ترکیه یکی از مزیت هایی است که موجب استقبال شهروندان کشورهای همسایه ترکیه از خرید ملک شده است. در این میان اتباع ایران، عراق و کویت بیشترین سهم را در میان خریداران ملک دارند. در گذشته شهروندان کشورهای روسیه، آلمان و لهستان بیشترین درصد خریداران را تشکیل می دادند. در حالیکه با سقوط ارزش ریال در کشورهای همسایه، تعداد بیشتری از اتباع این کشورها نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نمودند.

قوانین خرید ملک در ترکیه در سال 2020
اشتراک گذاری مطلب ...

فهرست مطالب

پست های مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه تماس بگیرید و یا برای ما مشخصات خود را ارسال کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
کارشناس مربوطه با شما تماس خواهد گرفت