جدیدترین اخبار

برای مهاجرت به ترکیه چه راه هایی وجود دارد؟

برای مهاجرت به ترکیه چه راه هایی وجود دارد؟

برای مهاجرت به ترکیه راه های مختلفی وجود دارد که بر اساس هدف مشخص شده، روش درست را باید انتخاب کرد. اگر بخواهیم به راه ها و روش های مهاجرت اشاره کنیم، می توان به:

تحصیل در ترکیه، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، اجاره یا خرید ملک، مهاجرت کاری و حتی کار آفرینی اشاره کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است که حتی اجازه کار به شکل پاره وقت هم وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان ترکی و در بعضی دانشگاه ها به زبان انگلیسی و آلمانی هم تدریس انجام می شود. هزینه های آموزشی این کشور چندان گران نیست و به نسبت سطح و کیفیت آموزش، ارزش تحصیل در این کشور وجود دارد.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری راه بسیار خوبی است و البته باید گردش مالی بالایی داشته باشید، ثبت شرکت هم جز دسته ی سرمایه گذاری محسوب می شود و برای ثبت شرکت هم مراحلی وجود دارد که باید بطور دقیق انجام شود.

شما با خرید یا اجاره ی ملک هم می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید، البته با اجاره ی ملک اقامت دائم به شما داده نمی شود. مهاجرت به ترکیه از طریق کار روش درستی است، البته وقتی هدف شما از مهاجرت بدست آوردن شغل باشد، باید سابقه ی کار داشته باشید. می توانید با مراجعه به سایت های کاریابی این کشور با توجه به سابقه ی کاریتان، شغل مناسب را جستجو نمایید.

مهاجرت از راه کار آفرینی هم اگر ایده ی نو و با توجیه اقتصادی برای این کشور داشته باشید از راه های مهاجرتی به این کشور محسوب می شود که در صورت نتیجه ی درست، می توان ابتدا به اقامت موقت و بعد به اقامت دائم ترکیه دست یافت. با توجه به توضیحات داده شده، شما می توانید با سنجش موقعیت خود و مشاوره با شرکت های مهاجرتی راه درست و آسان برای مهاجرت به این کشور را انتخاب نمایید.

هزینه های مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

همانطور که می دانید با توجه به شرایطی که دارید، از راه های مختلفی می توان به کشور ترکیه مهاجرت کرد، از جمله: مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار، کار آفرینی و خرید ملک.
مطمئنا هر کدام از این راه ها هزینه های متفاوتی با هم دارند، ولی مهاجرت از طریق کار کردن در این کشور ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه است و همچنین تحصیل در این کشور نیز هزینه های چندان بالایی ندارد و تفاوت چندانی با تحصیل در ایران ندارد.
اگر بخواهید از طریق سرمایه گذاری، اقامت این کشور را بگیرید، شما باید حدود ۵۰۰ هزار دلار سپرده گذاری کنید و گردش مالی بالایی داشته باشید.
مهاجرت به ترکیه از طریق کار آفرینی هم سرمایه ی زیادی می خواهد چرا که برای کار آفرینی باید جایی را برای راه اندازی کار مورد نظر خریداری یا اجاره نمایید و هزینه های دیگری هم دارد که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد.
اگر قصد خرید یا اجاره ی  خانه در این کشور را دارید بسته به شهر و محل و اندازه ی خانه قیمت ها متغیر است. همچنین هزینه های روزانه مثل خورد و خوراک و پوشاک و هزینه های رفت و آمد را هم باید در نظر گرفت که اگر به طور تقریبی حساب کنیم بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر باز هم بسته به نوع زندگی افراد، هزینه ی زندگی ماهیانه در این کشور می شود.
هزینه های تحصیلی در این کشور هم بسته به رشته و نوع دانشگاه مثلا دانشگاه خصوصی حدود ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ لیر و دانشگاه نیمه خصوصی حدود ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لیر در سال هزینه دارد. با توجه به نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران، برای رفت و آمد به کشور خودمان بلیط هم قیمت بالایی ندارد و جز مزیت های مهاجرت به ترکیه است.

مهاجرت به ترکیه چه مزایا و امکاناتی دارد؟

اگر بخواهیم در مورد مزایا و امکانات این کشور زیبا و سرسبز توضیح دهیم، علاوه بر آب و هوای خوب و همسایگی با ایران، با گرفتن اقامت رفت و آمد به ایران آسان و بی دردسر است می توان به امکاناتی که این کشور در اختیار مهاجرین قرار می دهد اشاره کرد از جمله: گرفتن وام های بانکی با سود و بهره بسیار پایین در حدود ۱ تا ۴ درصد که دولت این کشور به مهاجرین اجازه ی دریافت چنین وام هایی را می دهد، با داشتن اقامت ترکیه و داشتن یک ضامن شهروند ترکیه می توانید سریعا این وام را دریافت نمایید و با توجه به درآمدتان در حدود ۵۰ درصد آن را برای باز پرداخت وام در نظر می گیرند.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به ترکیه این است که می توانید به طور قسطی ملک و خودروی دلخواهتان را خریداری نمایید. شما با مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری می توانید حق شهروندی دریافت کنید و با حق شهروندی از دیگر امکانات این کشور استفاده نمایید.

اشتراک گذاری مطلب ...
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در tumblr
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطالب

پست های مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه تماس بگیرید و یا برای ما مشخصات خود را ارسال کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
کارشناس مربوطه با شما تماس خواهد گرفت