جدیدترین اخبار

مهاجرت و ثبت نام دانشگاه های ترکیه

با مهاجرت و ثبت نام دانشگاه های ترکیه امکان داشتن شغل پاره وقت را دارید و می توانید از این راه تا حدودی هزینه های تحصیل خود را فراهم کنید. کشور ترکیه با دارا بودن حمل و نقل عمومی گسترده مثل اتوبوس، مترو و تاکسی که بخصوص در شهرهای بزرگ مثل آنکارا، استانبول و ازمیر فراهم شده است، دانشجویان می توانند برای رفت و آمد های خود از آن ها استفاده کنند که قیمت مناسبی دارند و در هزینه ها صرفه جویی می شود.

مهاجرت و ثبت نام دانشگاه های ترکیه

امروزه جوانان بسیاری می بینیم که برای تحصیل تصمیم به مهاجرت می گیرند که اغلب کانادا، استرالیا و کشور های اروپایی را انتخاب می کنند ولی با وجود هزینه های بالای زندگی و تحصیل و همچنین دور بودن به ایران خیلی از آن ها از مهاجرت منصرف می شوند. اما انتخاب و ثبت نام دانشگاه های ترکیه برای مهاجرت بسیار گزینه ی مناسب و منطقی است.

کشور ترکیه به دلیل نزدیک بودن به کشور خودمان، هزینه های زندگی نسبتا ارزان، همچنین شهریه های دانشگاه نه چندان بالا و همچنین مدرک معتبر دانشگاه های این کشور از مزایای تحصیل در ترکیه است.

اگر شما در کنکور ایران موفق به قبولی در رشته ی مورد علاقه تان نشدید، می توانید با مهاجرت به این کشور به هدفتان نزدیک تر شوید. شروع سال تحصیلی دانشگاه ها در کشور ترکیه تقریبا شبیه ایران است و در یک سال دو ترم دانشگاهی گذرانده می شود و برای تعطیلات تابستانی و زمستانی می توانید به ایران نزد خانواده تان برگردید.

برای ثبت نام دانشگاه های ترکیه می توانید با شرکت های مهاجرتی معتبر مشاوره های تخصصی انجام دهید تا آن ها شرایط دانشگاه ها را به شما توضیح دهند و شما با در نظر گرفتن شرایط خود، تصمیم گیری نمایید.

دانشگاه های معتبر ترکیه بیشتر در شهر های آنکارا، ازمیر و استانبول قرار دارد که تحصیل در این دانشگاه ها اغلب به زبان ترکی استانبولی است ولی برخی دانشگاه های این کشور به زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی هم تدریس انجام می دهند.

برای تحصیل در ترکیه باید زبان ترکی و انگلیسی را بلد باشید تا برای ورود به دانشگاه های این کشور دچار مشکل نشوید.

شرایط ثبت نام دانشگاه های ترکیه

اگر قصد دارید برای ادامه ی تحصیل اقدام به ثبت نام دانشگاه های ترکیه کنید، قبل از هر چیز باید در آزمون های ورودی دانشگاه مورد نظرتان شرکت نمایید، اسم این آزمون yos است که هر دانشگاه برای دانشجویان اتباع خارجی این آزمون را برگزار می کند.

در این آزمون حدود ۸۰ سوال وجود دارد که شامل تست هوش، سوال ریاضی و سوال هندسه می شود که این سوالات با توجه به رشته و دانشگاه، تعداد هر کدام از سوال ها در آزمون متفاوت است. این آزمون ها به دو زبان ترکی و انگلیسی برگزار می شود که باید وقتی در این آزمون ثبت نام می کنید زبان مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
اگر در این آزمون نمره ی قبولی بگیرید بعد از آن باید در آزمون زبان شرکت کنید و سطح تسلط شما به زبان ترکی مشخص شود، اگر در این آزمون قبول شوید می توانید به طور مستقیم وارد دانشگاه مد نظرتان شوید ولی اگر قبول نشدید باید یک دوره ی آموزشی ۶ ماهه ی زبان بگذرانید.

ثبت نام دانشگاه های ترکیه هر کدام شرایط خاص خود را دارند و با توجه به دولتی یا خصوصی بودن این دانشگاه ها، هزینه ها و شهریه های متفاوتی دارند. با تکمیل کار های شما برای ثبت نام دانشگاه های ترکیه، شما می توانید از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنید چرا که هزینه های شما نسبت به اجاره ی خانه کمتر می شود می توانید در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

مزایای تحصیل و ثبت نام دانشگاه های ترکیه

مزایای زیادی برای تحصیل و ثبت نام دانشگاه های ترکیه می توان نام برد به خصوص به دلیل خوش آب و هوا بودن و دارا بودن این کشور از مکان های مختلف تفریحی و سیاحتی برای جوانان بسیار جذاب بوده و تمایلشان به مهاجرت و تحصیل در این کشور بیشتر شده است.

شما رشته ی تحصیلی تان هر چیزی که باشد برای ثبت نام دانشگاه های ترکیه در هر رشته ای که بخواهید می توانید ثبت نام کنید و محدودیتی وجود ندارد، حتی اگر رشته ی تحصیلی شما در دبیرستان هنر باشد شما می توانید در هر رشته ای مثل پزشکی یا دندانپزشکی هم در این کشور تحصیل کنید.

همه ی ما شاهد پیشرفت های کشور ترکیه در سال های اخیر بوده ایم، همچنین کشور ترکیه روابط خوبی را با کشور های غربی برقرار کرده و همین امر موجب رشد اقتصادی و پیشرفت روز افزون این کشور شده است. دانشگاه های ترکیه امروزه در دنیا معتبر هستند و با داشتن مدرک از دانشگاه های این کشور حتی با مهاجرت به دیگر کشور ها نیاز به معادل سازی مدرک خود با آن کشور ندارید.

با مهاجرت و ثبت نام دانشگاه های ترکیه امکان داشتن شغل پاره وقت را دارید و می توانید از این راه تا حدودی هزینه های تحصیل خود را فراهم کنید. کشور ترکیه با دارا بودن حمل و نقل عمومی گسترده مثل اتوبوس، مترو و تاکسی که بخصوص در شهرهای بزرگ مثل آنکارا، استانبول و ازمیر فراهم شده است، دانشجویان می توانند برای رفت و آمد های خود از آن ها استفاده کنند که قیمت مناسبی دارند و در هزینه ها صرفه جویی می شود.

اشتراک گذاری مطلب ...

فهرست مطالب

پست های مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه تماس بگیرید و یا برای ما مشخصات خود را ارسال کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
کارشناس مربوطه با شما تماس خواهد گرفت