جدیدترین اخبار

شرایط اقامت در شهرهای کوچک ترکیه

چگونگی اقامت در شهرهای کوچک ترکیه

قطعا زندگی در شهر های بزرگ ترکیه مثل استانبول و آنکارا نسبت به اقامت در شهرهای کوچک ترکیه هزینه های بالاتری دارد.

مثلا شهر ازمیر که سومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول و آنکارا است ، از رفاه اجتماعی خوبی برخوردار است با سرمایه گذاری در این شهر با توجه به فعالیت های صنعتی و تجاری این شهر می توان به موفقیت دست یافت و حتی اقامت این کشور را برای خود و خانواده تان اخذ نمایید و فرصت تحصیل در این کشور را برای فرزندان خود به دست آورید. توریست هایی که در این شهر رفت و آمد می کنند فرصت خوبی در اختیار شما قرار می دهند و از این فرصت طلایی می توانید بهترین بهره را ببرید.

یکی دیگر از شهر هایی که می توان برای اقامت در ترکیه انتخاب کرد که هم از لحاظ آب و هوا کم نظیر است و هم بسیار زیباست آنتالیا نام دارد و پس از استانبول، آنتالیا بیشترین توریست را دارد.

از لحاظ اقتصادی شرایط مطلوبی دارد و از طریق خرید آپارتمان می توانید در این شهر مرکبات بخصوص پرتقال مستقر شوید.

اقامت در شهرهای کوچک ترکیه مثل آلانیا هم با وجود امکانات خوبی که دارد علاقه مندان بسیاری پیدا کرده و قیمت آپارتمان در این شهر با وجود امکاناتی نظیر باشگاه و استخر و… نسبت به بقیه شهر ها ارزان تر است و مطمئنا هزینه های زندگی در این شهر نسبت به استانبول و آنکارا پایین تر است.

شهر بورسا شهری پر جمعیت و بزرگ در منطقه ی مرمره و یک شهر صنعتی است.

 به دلیل وجود شرکت های خودرو سای مثل فیات و رنو و … و دیگر کارخانجات مثل Bosch و Delphi و … و همچنین صنعت نساجی عالی و تولید لبنیات اقتصاد این شهر شرایط خوبی دارد.

همانطور که گفته شد علاوه بر استانبول و آنکارا دیگر شهر های ترکیه هم شرایط خوبی برای زندگی دارند که می توانید از مشاورین و متخصصین مهاجرت اطلاعات لازم در این زمینه را بخواهید.

هزینه های اقامت در شهرهای کوچک ترکیه

زندگی در شهر های آنکارا و استانبول با توجه به شرایطی که دارند نسبت به اقامت در شهرهای کوچک ترکیه گران تر است. به همین دلیل در خواست ها برای زندگی در شهر هایی مثل ازمیر، آنتالیا، آلانیا و بورسا از طرف مهاجرین بیشتر شده است.

هزینه های زندگی در کشور ترکیه علاوه بر تعداد نفرات و نوع زندگی افراد به شهر انتخاب شده هم بستگی دارد. برخی افراد تمایل دارند در خانه ی بزرگتر و لوکس تر زندگی کنند و هزینه های خورد و خوراک شان و حتی لباس هایی که می پوشند بالا ست به همین دلیل مقایسه و اینکه هزینه ی یک زندگی دقیقا چقدر می شود کمی مشکل است ولی مثلا می توان گفت هزینه های زندگی در شهری مثل آنتالیا حتی تا ۱۵ درصد هم ارزان تر از شهری مثل استانبول است.

هزینه های یک زندگی و اقامت در شهرهای کوچک ترکیه شامل اجاره یا خرید مسکن، مواد غذایی، هزینه ی آب و برق، پوشاک، تفریح، هزینه های رفت وآمد و … است که مطمئنا مبلغ اجاره ی یک واحد آپارتمان در استانبول از ۲۰۰۰ لیر تا ۵۰۰۰ لیر و حتی بیشتر هم ممکن است باشد ولی در شهری مثل آنتالیا حتی با ۱۰۰۰ لیر هم می توان یک خانه اجاره کرد. شهر بورسا و آلا نیا حتی برای اجاره ی مسکن از آنتالیا هم ارزان تر است.

شهر های کوچک مثل بورسا، آلانیا، آنتالیا بدلیل کوچک بودن شان هزینه و مبلغ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس حتی تا نصف قیمت استانبول و آنکارا است.

هزینه ی خورد خوراک همانطور که همه ی ما می دانیم بستگی به کیفیت محصول دارد برخی افراد محصولات غذایی درجه یک استفاده می کنند که مطمئنا قیمت بالاتری دارد ولی برخی استفاده از محصولات درجه دو را هم عیب نمی دانند و استفاده می کنند، به همین دلیل سبک زندگی افراد در هزینه ها بسیار تاثیر گذار است.

مزیت شهر های ازمیر، آنتالیا، آلانیا و بورسا و اقامت در دیگر شهر های ترکیه

شهر های کوچک و کم جمعیت ترکیه مثل آنتالیا، بورسا، آلانیا و ازمیر مطمئنا هزینه های کمتری از هر نظر نسبت به اقامت در شهرهای کوچک ترکیه مثل استانبول و آنکارا دارد که مهمترین مزیت مهاجرت به این شهر هاست.

از دیگر مزیت های زندگی در شهر های کوچک مثل آنالیا و بورسا و … این است که با توجه به کوچکی و جمعیت کم ترافیک کم است و رفت و آمد خیلی راحت است.

اقامت در این شهر های کوچک و خوش آب و هوا اخیرا متقاضیان بیشتری پیدا کرده است.اقامت در شهرهای کوچک ترکیه  به علت شلوغی دردسر های خود را دارد که هر کسی نمی تواند با این مسئله کنار بیاید.

شرایط اقامت در شهرهای کوچک ترکیه
اشتراک گذاری مطلب ...

فهرست مطالب

پست های مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه تماس بگیرید و یا برای ما مشخصات خود را ارسال کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
کارشناس مربوطه با شما تماس خواهد گرفت