جدیدترین اخبار

بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ترکیه

بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ترکیه

آیا میدانستید تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاههای دولتی ترکیه با شهریه بسیار پایین امکان پذیر میباشد، به طور نمونه تحصیل در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه پاموک کاله شهر دنیزلی ترمی ١٣٠ لیر می باشد.

مدارک دانشگاه های ترکیه دارای اعتبار بین المللی و معتبر در سراسر دنیا میباشد. امکانات دانشجویی در دانشگاه ترکیه شامل خوابگاه، سالن های ورزشی مجهز، غذای دانشجویی تخفیفات ویژه دانشجویان (بلیط اتوبوس شهری، مترو، قطار، بلیط اماکن تاریخی و تفریحی و… ) می باشد.

دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه ها از امکانات علمی بروز بهره مند هستند و به کلیه سایت های علمی و مقالات، کتاب ها و نرم افزارهای مورد نیاز به صورت رایگان در داخل دانشگاه، جهت انجام تحقیقات علمی و مطالعات خود،دسترسی دارند. کل فضای دانشگاه مجهز به اینترنت پر سرعت رایگان برای دانشجویان است.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دانشجویان پژوهشی در نظر گرفته شده است و تمامی دانشجویان غیر ترک می توانند اقدام کنند. باید بدانید که تنها برای یک بورسیه می توانید اقدام کنید و طی درخواست لیستی از ۱۲ دانشگاه که قصد بورس شدن در آنها را دارید ثبت کنید لازم به ذکر است تنها ۶ دانشگاه می تواند از بین شهرهای آنکارا، ازمیر و استانبول می باشد.

مزایا بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه

 1. کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان که در آخر هرماه پرداخت می شود. ( دانشجویان کارشناسی ۷۰۰ لیر – کارشناسی ارشد ۹۵۰ لیر – دکترا ۱۴۰۰ لیر – پژوهشی ۳۰۰۰ لیر )
 2. استفاده رایگان از خوابگاه های دانشگاه های دولتی
 3. هزینه های آموزشی، بهداشتی، درمانی و آموزش زبان به عهده دولت است.
 4. کمک هزینه اولین ورود دانشجو بورسیه شده و آخرین خروج به ترکیه

محدودیت سنی برای بورسیه شدن در دانشگاه های ترکیه

 • مقطع کارشناسی ۱۹۹۷ ( ۱۳۷۵ )
 • مقطع کارشناسی ارشد ۱۹۸۸ ( ۱۳۶۶ )
 • مقطع دکترا ۱۹۸۳ ( ۱۳۶۱ )
 • پژوهشی ۱۹۷۳ ( ۱۳۵۱ )

معدل های مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه

 • حداقل معدل ۱۴ برای مقطع کارشناسی
 • حداقل معدل ۱۵ برای مقطع کارشناسی ارشد
 • حداقل معدل ۱۸ برای مقطع دکترا

مهارت در زبان ترکی استانبولی

برای بورسیه در دانشگاه های ترکیه داشتن مدرک زبان ضروری است از آنجایی که دانشگاه های بین المللی در ترکیه به زبان انگلیسی هم تدریس می کنند اگر در دانشگاهی پذیرفته شوید که به زبان انگلیسی تدریس می شود باید مدرک تافل و یا آیلتس زبان ارائه دهید.

معادل سازی مدارک تحصیلی در ترکیه

کسانی که قصد تحصیل در ترکیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را دارند ابتدا باید مدارک خود را برطبق استاندارد شورای آموزش عالی ترکیه معادل سازی کنند. روند کاری معادل سازی مدارک شامل دو مرحله است که بخش اصلی به وسیله ی واحد مربوطه در شورای آموزش عالی ترکیه انجام می شود. متقاضیان باید در آزمونی موسوم به آزمون STS که برای تعیین سطح برگزار می شود، شرکت کنند. این آزمون هر سال دو بار برای متقاضیان پزشکی و دندان پزشکی برگزار می شود. ابتدا متقاضیان باید در وب سایت رسمی شورای آموزش عالی ترکیه ثبت نام کنند. پس از بررسی های مربوط، دانشجویان میتوانند در آزمون شرکت کنند.

امور معادل سازی مدارک در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط شورای آموزشهای عالی ترکیه و معادل سازی در مقاطع بالاتر توسط ریاست شورای بین دانشگاهی انجام می شود. پس از بررسی مدارک، دانشجویان بایستی اقدام به شرکت در آزمون های تعیین سطح نمایند و در صورت قبلی، سایر مراحل مربوط به پذیرش در دانشگاهها را انجام دهند.

خوابگاه دانشجویی در ترکیه

در مطالب قبلی بیان شد دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه ی تحصیلی ترکیه از دانشگاههای این کشور می شوند، می توانند در خوابگاههای دولتی که برای آنها در نظر گرفته شده است، به صورت رایگان اقامت کنند.اما برای اطمینان بیشتر بهتر است دانشجویان از دانشگاه مورد نظر خود درباره ی شرایط اقامت مستقیما سوال کنند تا از کلیه ی جزئیات آن مطلع شوند.

خوابگاهها بسته به شرایط دانشگاه، به صورت مشترک یا خصوصی ارائه می شود که هر کدام از آنها از امکاناتی مانند آشپزخانه و سرویسهای بهداشتی، مبلمان و سایر وسایل برخوردارند. همچنین برخی از دانشگاههای این کشور علاوه بر خوابگاه، آپارتمان هایی را نیز برای دانشجویان در نظرم یگیرند. در صورتی که تمایل به هیچ یک از محلهای مشخص شده توسط دانشگاه ندارید، می توانید اقدام به اجاره ی خانه دانشجویی کنید.

خوابگاه های دولتی : ارزان ترین محل برای اقامت دانشجویان هستند. دانشجویان متقاضی این خوابگاهها، باید از طریق وب سایت سازمان خوابگاه های ترکیه KYK  درخواست خود را ثبت کنند. خوابگاه های دولتی برای ۶ یا ۴ نفر ارائه می شوند .

خوابگاههای خصوصی: خوابگاههای دولتی ظرفیت محدودی دارند و امکانات آنها نسبت به خوابگاه های خصوصی کمتر است؛ از این رو دانشجویان بین الملل معمولاً خوابگاههای خصوصی را انتخاب می کنند. ظرفیت اتاق های این خوابگاه ها برای ۴ تا ۱ دانشجو است و قیمت ماهانه ی آنها چیزی در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.

امتیازات کارت دانشجوی در ترکیه

تسهيلات دانشجويي استفاده از سيستم حمل و نقل عموم

دانشجویان دانشگاه های ترکیه می توانند با ارائه کارت دانشجویی خود، از تخفیف های ۵۰ درصدی ویژه استفاده از سیستم حمل و نقل درون شهری در ترکیه بهره مند شوند. تردد در برخی شهرهای ترکیه از جمله آنکارا، استانبول و ازمیر به دلیل وسعت این شهرها، نیاز به استفاده از سیستم حمل و نقل ارزان و مقرون به صرفه است، بر طبق توافق های دانشگاه ها و شهرداری های استانبول، دانشجویان می توانند با ارائه کارت دانشجویی یا معرف ینام های از دانشگاه، کارت آبی رنگ حمل و نقل را از کیوسک های ارائه و شارژ کارت حمل و نقل دریافت کنند. کارت آبی که به کارت حمل و نقل دانشجویی معروف است ویژه مدارس ترک، دانشجویان و کارکنان ادارات دولتی است.

تسهيلات خوابگاه دانشجويان

اقامت در ترکیه به دلیل اجاره های سنگین، برای دانشجویان بسیار هزینه بر است؛ در صورتی که دانشجویان می توانند با ارائه کارت دانشجویی و سایر مدارک دانشجویی خود، از تخفیفات خوابگاهی بهرهمند شوند.

تسهيلات مراكز تفريحي براي دانشجويان

ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر، فرصتهای مناسبی را برای دانشجویان خارجی خود جهت بازدید از مراکز تفریحی و گردشگری این کشور فراهم کرده است؛ این فرصتها با اعمال تخفیفات دانشجویی و با ارائه کارت دانشجویی قابل دسترسی است.

تسهيلات درماني و بيمه دانشجويان

از دیگر مزایای دانشجویان در ترکیه، بهر همندی از خدمات بیمه و به طور خاص، تسهیلات درمانی در این کشور است. بر طبق توافق های دانشگاه ها و مراکز پزشکی در ترکیه، مراکز درمانی ویژه دانشجویان در دانشگاه ها تاسیس شده است که برای ارائه خدمات درمانی رایگان به دانشجویان می باشند. خدمات درمانی همانند مشاوره و درمان است. لازم به ذکر است که کلیه دانشجویان جهت ثبت نام در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه های ترکیه باید بیمه دانشجویی ارائه دهند؛ همچنین یکی از شرایط دریافت مجوز اقامت برای دانشجویان، ارائه بیمه دانشجویی است. بهره مندی از خدمات درمانی در بیمارستان های تحت پوشش بیمه سلامت، صرفا به دریافت بیمه سلامتی اجباری است. هزینه تهیه دارو با ارائه بیمه درمانی دانشجویان، تنها ۲۰ درصد هزینه اصلی داروست.

شرایط کار دانشجوی در ترکیه

به تازگی امکان کار حین تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین الملل فراهم شده است. البته در این مورد برای دانشجویان سال اول محدودیت هایی وجود دارد به این صورت که آنها باید سال اول خود را به پایان برسانند و از سال دوم به بعد با کسب مجوز کار در حین تحصیل، کار کنند. کارهای پاره وقت و دانشجویی تا زمان ی که دانشجو انصراف نداده باشد، می توانند انجام شوند. به محض انصراف یا فارغ التحصیلی دانشجو، ویزای تحصیلی او باطل شده و باید به کشور خود بازگردد و چنانچه قصد ادامه ی کار در ترکیه را داشته باشد، باید درخواست ویز ای کار دهد تا دوباره مجوز ورود به ترکیه را دریافت کند.

مجوزها ی کار دانشجویی باید زیر نظر وزارت امور داخلی ترکیه و پلیس مهاجرت این کشور صادر شوند. صدور مجوز کار دانشجویی به صورت آنلاین انجام می شود. دانشجویان پس از پر کردن تمامی فرم ها و ضمیمه کردن مدارک مورد نیاز ، درخواست خود را ثبت می کنند. مدت زمانی حدود ۳۰ روز باید سپری شود تا مجوز مورد نیاز به ایمیل دانشجو ارسال شود. چنانچه مشکل خاصی در پرونده ی شما وجود نداشته باشد و مدارک ارسالی کمبودی نداشته باشد، مجوز کار ضمن تحصیل در ترکیه برای شما به سادگی صادر خواهد شد و معمولاً با مخالفت مواجه نمی شوید.

لیسانس در ترکیه و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در ترکیه

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی به دلیل بالا بودن کیفیت آموزش و مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای دیگر در بین بسیاری از دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان ایرانی محبوب شده است. محبوب ترین رشته ها در ترکیه که ، مورد استقبال دانشجویان بین الملل بوده اند عبارتند:

 • بازرگانی و مدیریت
 • بانکداری و امور مالی
 • انواع رشت ههای مهندسی مانند نفت یا کامپیوتر، فناو ری اطلاعات
 • روابط بین الملل، گردشگری و مهمان داری
 • و انواع شاخه های هنر مانند معماری و موسیقی.

پیش از این درباره ی آزمونهای ورودی و شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه و شرط معدل برای مقاطع مختلف تحصیل صحبت کردیم. برای اخذ پذیرش در دانشگاه ها ابتدا لازم است مدارک خود را معادل سازی کنید و برای ثبت نام ارسال نمایید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناس در ترکیه

برای گرفتن پذیرش در ترکیه در مقطع کارشناسی لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 • ارائه اصل مدارک هویتی
 • ارائه اصل پاسپورت
 • شرکت در آزمونهای ورودی دانشگاه های مورد نظر و کسب نمره ی قبولی
 • ارائه ی مدارک و ریز نمرات به صورت معادل سازی شده طبق استانداردهای ارائه شده
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا شرکت در آزمون زبان ترکی
 • همچنین در این زمینه می توانید از مشاورین ما برای کسب اطلاعات بیشتر کمک بگیرید.

فوق لیسانس در ترکیه و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در ترکیه

شرایط گرفتن پذیرش برای تحصیل در ترکیه و دانشگاه های این کشور در مقاطع بالاتر از لیسانس دشوارتر خواهد شد و باید رزومه ی قویتری درباره ی دوران قبلی تحصیل خود ارائه کنید. پیش از این درباره ی آزمون های ورود ی دانشگاه ها توضیح دادیم.

شر ایط تحصیل کارشناس ارشد در ترکیه

 • ارائه اصل مدارک هویتی
 • ارائه اصل پاسپورت
 • شرکت در آزمونهای ورودی دانشگاههای مورد نظر و کسب نمره ی قبولی
 • ارائه ی مدارک و ریز نمرات به صورت معادل سازی شده طبق استانداردهای ارائه شده
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا شرکت در آزمون زبان ترکی

به سایر شرایط پذیرش که از طرف دانشگاه ها تعیین می شود توجه کنید چرا که ممکن است این شرایط در جزئیات باهم اختلاف داشته باشند. ارائه دهندگان دوره های کارشناسی ارشد هم دانشگاه های دولتی و هم مراکز خصوصی هستند که شما با توجه به نمره ای که کسب می کنید و رزومه ای که دارید، م ی توانید در دانشگاهی که پذیرفته می شوید، تحصیل کنید.  دوره ی کارشناسی ارشد حداقل دو سال است که نیمی از آن به گذراندن ۳۰ تا ۲۰ واحد اختصاص می یابد و مابقی این زمان صرف ارائه ی پایان نامه می شود. انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد بعد از اعلام نتایج آزمون های ورودی دانشگاه ها صورت می گیرد و لزوماً ارتباطی به رشته ی تحصیلی در دوره ی قبلی ندارد.

دکترا در ترکیه و شرایط اخذ پذیرش دکترا در ترکیه

اگر قصد تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا را دارید، لازم است ابتدا مدرکی مبنی بر تسلط شما به زبان ترکی و انگلیسی ارائه دهید. بعد از آن می توانید وارد مراحل سنجش سطح علمی و اخذ پذیرش در رشته ی مورد نظرتان شوید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترا در ترکیه

مدارک مورد نیاز بر ای دکترا در هر دانشگاه متفاوت است، اما به طور کلی باید فرم درخواست خود را به صورت آنلاین پر کنید و مدارک مربوط را نیز در سامانه ی مورد نظر آپلود نمایید .

مدارک مورد نیاز برای سطح دکترا عبارتند از:

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • CV اخیر متقاضی
 • کپی گذرنامه به همراه انگیزه نامه و توصیه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی و ترکی
 • کپی از پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد

بسیاری از رشته ها در سطح دکترا با کیفیت عالی در ترکیه ارائه می شوند که چند نمونه را به عنوان مثال ذکر می کنیم؛

 • اقتصاد، روابط بین الملل، مهندسی مواد و علوم، انواع علوم پایه، انواع زمینه های هنر، رشته های مهندسی و… .

رشته های غیرپزشکی در ترکیه

رشته ی خلبانی یکی از رشته های مورد علاقه در بین دانشجویان ایرانی است. این رشته به صورت اختصاصی در دانشگاه هوانوردی ترکیه واقع در شهر آنکارا تدریس می شود. دوره ی آموزش پرواز و م دیریت هواپیمایی هر کدام چهار ساله هستند و دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در این دانشگاه سایر رشته های مربوط مانند مهندسی هوانوردی نیز تدریس می شود.

شاخه های مختلف هنر نیز از رشته های مورد علاقه ی دانشجویانی است که قصد تحصیل در ترکیه را دارند. افراد ممتاز در این رشته می توانند بورس تحصیلی اخذ کنند. ارسال portfolio (نمونه کار)، ریز نمرات و مدرک زبان مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل در رشته های هنری هستند. همچنین دانشجویان باید علاوه بر آزمونهای ورودی و مصاحبه در آزمونهای عملی نیز شرکت نمایند. از دانشگاه های معروف هنر و موسیقی ترکیه میتوان به دانشگاه Ozyrgin، دانشگاه Okan و دانشگاه Yasar اشاره کرد که در آنها رشته هایی مانند  هنر، گرافیک ، سینما، کارگردانی و… تدریس می شود.

موسیقی نیز یکی از زیر شاخه های هنر است و شرایط تحصیل در این رشته نیز مانند رشته های هنر است. کنسرواتوار موسیقی یک مرکز دولتی واقع در استانبول است که در آن رشته هایی مانند. موسیقی، موسیقی شناسی و هنرهای نمایشی تدریس می شود. در کشور ترکیه یک دانشگاه و یک دانشکده ی اختصاصی برای رشته ی معماری وجود دارد. دانشگاه معمار سینان استانبول در شهر استانبول واقع شده است و قدیمی ترین دانشگاه هنر ترکیه محسوب می شود. علاوه بر رشتهی معماری و زیرشاخه های آن، برخی از رشته های هنر نیز در این دانشگاه تدریس میشود. زبان اصلی این دانشگاه ترکی است. در دانشکده ی معماری نیز به ارائه ی رشته های طراحی صنعتی، معماری ، معماری داخلی، برنامه ریزی شهری پرداخته  می شود.

کامپیوتر نیز به دلیل بازار کاری که دارد مورد استقبال بسیاری از دانشجویان واقع شده است. این رشته در بسیاری از دانشگاههای ترکیه تدریس می شود. علاوه بر مهندسی کامپیوتر، دانشجویان علاقمند میتوانند به تحصیل در رشته ی علوم کامپیوتر در دانشگاه هایی مانند دانشگاه TED ، دانشگاه استانبول و دانشگاه بلیکنت بپردازند.

رشته ی هوافضا به دلیل جذابیتهایی که دارد مورد توجه دانشجویان زیادی واقع شده است. این رشته در مراکزی مانند دانشکده ی هوانوردی دانشگاه استانبول و دانشگاه هوانوردی شهر آنکارا تدریس می شود. دانشجویان علاقمند میتوانند با شرکت در آزمونهای ورودی دانشگاهها و کسب نمره ی قبولی به تحصیل در این رشته بپردازند.

بعد از پزشکی و دندانپزشکی، داروسازی هدف بسیاری از دانشجویان علاقمند به حوزه ی طبابت است. تحصیل در این رشته در در کشور ترکیه  ۵ سال طول می کشد. این رشته دانشگاه های مختلف و اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شود. نکته ای که درباره ی این رشته وجود دارد این است که دانشجویان صرفاً نیاز به دیپلم تجربی برای تحصیل در این رشته ندارند و دانش آموزان دارای دیپلم ریاضی نیز میتوانند در این رشته تحصیل کنند. همچنین اگر متقاضیان این رشته دوره ی پیش دانشگاهی را سپری نکرده باشند، می توانند این دوره را در کشور ترکیه بگذرانند.

بسیاری از دانشگاه های ترکیه نسبت به جذب دانشجویان بین الملل در رشته های مهندسی تمایل خود را نشان داده اند. دانشگاه های فنی این کشور موقعیت خوبی برای تحصیل در گرایشهای مختلف مهندسی برای دانشجویان ایجاد می کنند. برای تحصیل در رشته های مهندسی باید در آزمون های ورودی و زبان شرکت کنید و ریز نمرات خود را همراه با سایر مدارک ارسال نمایید.

با تحصیل در رشته ی حقوق و گرفتن مدرک LLM در ترکیه می توانید در بسیاری از کشورها وارد بازار کار شوید. شما می توانید برای گرفتن این مدرک در مدرسه ی حقوق دانشگاه کوچ، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه حاجت تپه و… تحصیل کنید.

بهترین مکان برای تحصیل در صنعت گردشگری کشور ترکیه و به ویژه شهر آنتالیا است. صنعت توریسم یکی از منابع درآمد در ترکیه است و به همین دلیل اساتید میتوانند به صورت کاملاً تجربی دروس را برا ی دانشجویان ارائه دهند. در کالج گردشگری آنتالیا رشته هایی مانند . مدیریت گردشگری، هتلداری و… تدریس می شود.

ترکیه یکی از کشورهای پیشرو در صنعت مد و لباس است؛ از این رو با تحصیل در زمینه های طراحی مانند طراحی لباس یا طراحی جواهرات در این کشور میتوانید به یک طراح حرف های تبدیل شوید. ترکیه دارای دانشگاه طراحی مد به صورت اختصاصی است که دوره های طراحی در این دانشگاه چهار ساله است. این دانشگاه هرساله ده درصد از دانشجویان خود را بورس تحصیلی می کند.

لیست تعدادی از دانشگاه های معتبر ترکیه

 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه چوکوروا
 • دانشگاه آتاتورک
 • دانشگاه دوکوزایلول
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه خاورمیانه
 • دانشگاه فنی استانبول
 • دانشگاه بوغازیچی
 • دانشگاه آناتولی
 • دانشگاه اژه
 • دانشگاه کارادنیز
 • دانشگاه مرمره
 • دانشگاه فنی ییلدیز
 • دانشگاه معمار سینان
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه غازی

شرایط انتقال از دانشگاهای ترکیه به دانشگاهای اروپایی

دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های ترکیه بعد از گذراندن حداقل ۶۰ واحد درسی در دانشگاه های خود می توانند برای دورههای ۴-۳ ساله، برای ادامه تحصیل در رشته خود یا رشته ها ی نزدیک به رشته ی خود به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی منتقل شوند. این ۶۰  واحد درسی در صورت تایید دانشگاه مقصد مورد قبول واقع شده و دانشجویان از ترم سوم مشغول به تحصیل می شوند و در غیر این صورت نهایتاً از ترم دوم به تحصیل خود ادامه می دهند.

انتقال دانشجویان دانشگاه های ترکیه به دانشگاه های کشورهای خارجی بر ای انتقال به دانشگاه های خارجی و خصوصاً دانشگاه های انگلستان از این کشور دو نکته ی مهم و قابل توجه است. یکی نمره ی معدل واحدهای گذرانده و دیگری مدرک زبان انگلیسی است. به این ترتیب اگر دانشجو دارا ی نمره ۶ آیلتس و نمره ی معدل ۲٫۵۰ از ۴ باشد امکان انتقال به دانشگاه های مقصد را دارا می باشد و اگر دانشجو مدرک زبان نداشته باشد می تواند در دوره های امادگی زبان ترم تابستان “pre-sessional” شرکت کند.

برای انتقال به دانشگاه های آمریکایی و کانادا دانشجویان می بایست درس های گذرانده در ترکیه را معادلسازی “evolution credit” نمایند. در همین معادل سازی دانشگاه و ترم  تحصیلی جدید دانشجویان مشخص خواهد شد.

آیا میدانستید تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاههای دولتی ترکیه با شهریه بسیار پایین امکان پذیر میباشد، به طور نمونه تحصیل در مقطع دکترا و کارشناسی . لیرمی باش د١٣٠ارشد در دانشگاه پاموک کاله شهر دنیزلی ترمی

بورسیه تحصیلی
اشتراک گذاری مطلب ...
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در tumblr
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطالب

پست های مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه تماس بگیرید و یا برای ما مشخصات خود را ارسال کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن

 جهت دریافت مشاوره رایگان

 امور مرتبط با ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
کارشناس مربوطه با شما تماس خواهد گرفت